Hikayemiz

2018


Kasım’18 Gargarus hikayemize başlayalı 4 sene oldu. Geçen zaman içerisinde çalıştık, eğitim aldık, kendimizi geliştirdik ve en önemlisi siz değerli Gargarus Dostları’ndan yapıcı eleştirilerle çok destek gördük. Sonuç olarak çok yol aldık, teşekkür ederiz.

2005 yılında başlayan iyi tarım uygulaması ile geçen uzun hazırlık döneminde, bahçelerimiz organik sertifikası başvurusuna hazır hale geldi. Başvurumuzu yaptık, 3 yıllık organik sertifika sürecini bu yıl başarıyla tamamladık. Artık ürün etiketlerimizde organik tarım logosunu göreceksiniz.

2018 erken hasatı Ekim ayının başında yapıldı ve zeytinlerimiz artık yalnızca organik zeytin işleyen, uluslararası sertifikalı tesiste sıkılmakta. Analizler ise yine uluslararası sertifikalı laboratuarda yapılmaktadır.

Biz zeytinyağımızı aşkla üretiyoruz, sizlere de şifa olmasını ve yaramasını diliyoruz, afiyet olsun.


2014


Biz mimar çift ve oğlumuz, hayata ve birbirimize kenetlenmiş… Eşim, çeyrek asırdan fazla bir süre Türkiye’nin büyük bir holdinginde çalıştıktan sonra İstanbul’u, trafiği, tozlu kirli havayı ve gürültüyü terk edip Kaz Dağları yamaçlarında kurulu, tarihi Adatepe Köyü'nde yeni bir hayata yelken açtı. Arkasına da Kaz Dağları rüzgarını alarak….

Hep hayalleri vardır, gezgindir, doğaya börtü böceğe düşkündür. Uzun yıllar, fırsat buldukça yaptığı yurtiçi ve yurtdışı motosiklet yolculuklarında hep satın almak üzere taş ev aradı. Hayali ilerideki emeklilik yaşamını bu taş evde geçirmekti. Pireneler’de de baktı, aradı, sordu, Toscana’da da, Alaçatı’da da… Defalarca ev beğendi, fotograflar çekildi, proje taslakları yapıldı.

Bu gezilerin birinde, 2002 yılında Adatepe Köyü üzerinde yoğunlaştı ve köye hayran kaldı. Civardan zeytinlikler almaya başladı. Yıllarca cebinden para harcayıp hiç bir ticari amaç düşünmeden, her fırsatta geldi, zeytinlikleri iyi ve organik tarımla istediği seviyeye getirdi. Günün birinde, emekli olduğunda değerli ürün alabilmek adına.

Sonunda aradığını buldu, 2009 yılında Adatepe Köyü içinde beğendiği taş evi aldı. İleride emeklilik döneminde restore edip yaşamak üzere…

Derken tatsız sağlık sürprizleri ardı ardına kapımızı çalınca hayallerini zaman kaybetmeden gerçekleştirmek üzere yoğunlaştı. ‘’İlerisi ne, ne kadar, kim bilebilir ki, önemli olan anı yaşamak’’ deyip 2014 yazından itibaren Adatepe Köyü’nde kendisine bahşedilen ikinci yaşama yüzünü döndü.

Yıl 2014 ve bu sene ilk kez zeytin hasatını kendisi yaptı. Yine çok çalışıyor ama stressiz ve hayatın her anını keyifle yaşayarak. Yıllardır iş yoğunluğundan dolayı uzaktan takip ederek yaptırdığı hasatı artık bizzat kendi elleriyle zeytin toplayıp en mükemmel nefaseti bulma adına, farklı boyuta taşıma arzusunda. Hasat genel olarak Kasım ve Şubat ayları arasında yapılır. Şubat’a yaklaştıkca zeytinin yağ oranı artar ancak kalite düşer. Dolayısıyla hasat dönemi sonu daha fazla ürün alınır. Kaliteyi ilk kriter olarak hedeflediğinden Kasım ayında başlayıp Aralık ortası hasatı tamamladı.

Hedeflenen kocaman bir ticarethane değil, zeytinyağını ritüele dönüştürmek. Geleneksel yöntemlerle miktarda az ama kalite ve nefasette en güzel zeytinyağını elde edebilme çabası. Dolayısıyla bizim zeytinyağımızı marketlerde bulamazsınız. Bu site vasıtasıyla eşe dosta verebileceğimiz sınırlı kapasitemiz var. Bizi tanıyan, bilen, hikayemize tanıklık etmiş dostlarla paylaşmak üzere…

Tanıyanlar bilir, teknolojik değildir, kendisinden e-mesaj, cevap beklemeyin, sevmez, yazmaz. Bu siteyi hep beraber takip ediyor olacağız ve sizin mesajlarınıza en kısa zamanda dönüş yapmaya çalışacağız.

Uzun yıllardır bizimle, zeytin & zeytinyağı hayallerimizi paylaşan aile ve dostlarımıza destek ve eleştirileri için sonsuz teşekkürler. Adatepe’deki yaşam paylaştıkca zenginleşiyor, bekleriz…

 • Tel:
  0(532) 211 42 88
         0(286) 752 13 22
 • Email:
  gargarus@gargarus.com
 • Adres:
  Gargarus Zeytinyağı
  Adatepe Köyü No:39-40 Küçükkuyu Çanakkale